2024 10 30
 
 
El. paštas:  
 
Slaptažodis:  
 
 
 
 
Jūs sapnavote :   
         Sapnų reikšmės   Pagalba
 
 
 

Sapno aiškinimas

 


   Kas naktį visi sapnuojame apie dvi valandas. Tai sugeba net negimę kūdikiai. Ne visi žmonės prisimena sapnus, todėl yra žmonių teigiančių , jog visai nesapnuoja. Mokslininkų įrodyta, kad visgi sapnuoja kiekvienas žmogus. Yra teorijų, kad sapnus regi net žinduoliai ir neregiai.

   Įdomu tai, kad sapnai gali būti spalvoti, juodai – balti, neryškūs, labai realistiški, kvepiantys ar su fantastiniais elementais. Sapnuodami galime pajusti – lyg turintys didelę nuojautą, ypatingą galią numatyti veiksmo eigą.

   Sapnų pasaulyje turime fantastiškų galių: galime skraidyti be sparnų, šokinėti nuo uolų, nerti į vandenyno dugną ar prikelti ką nors iš numirusiųjų. Tik sapnuose išgyvename pačius neįtikėčiausius jausmus, patiriame itin dideles emocijas: baimę, nerimą, paniką. Stebimės savo drąsa, atkaklumu ar kardinaliais sprendimais. Turime magiškų galių ar atvirkščiai – jaučiamės bejėgiai, nepajėgdami valdyti savo kūno dalių (negalime pajudėti iš vietos, nesugebame kalbėti, rėkti balsu ir pan.).

   Dar įdomiau... vieni sapnai neturi aiškiai suvokiamos temos, minties. Kiti - stebina savo nuoseklumu, pasikartojančiais realistiškais simboliais.

   Negana to, sapnuojame ne tik materialius daiktus, veiksmus, situacijas, bet ir išgyvename netikėtas, nepatirtas emocijas: savo mirtį, didelį skausmą, pažeminimą, svaigulį ar stiprų kaltės jausmą. Kartais, nubudę galime įvardinti net sapno spalvą ar kvapą, reginio spektrą (ar stebėjome viską iš šalies, ar patys visur dalyvavome). Ir jei viską apibendrintume – suprastume, į ką reikia atkreipti dėmesį, imantis narplioti sapno siunčiamą mums informaciją.

   Patarimai, besidomintiems savo sapnu:
      1.Geriausia sapną užsirašyti vos nubudus, kol sapnas jūsų „nepaliko“.
      2.Užfiksuoti savijautą tik nubudus: su kokiomis emocijomis nubudote.
      3.Kaip sapnas prasidėjo – ir kaip jis baigėsi.
      4.Kokia rolė sapne buvo skirta jums.
      5.Kiti, pagal svarbumą sapne dalyvavę asmenys.
      6.Vieta, aplinka, kurioje vyko pats ryškiausias sapno veiksmas.
      7.Koks pagrindinis sapno veiksmas.
      8.Kokios emocijos, išgyvenimai tuo metu jus lydėjo, įvardinkite stipriausias emocijas.
      9.Kokios bendros temos vyravo sapne.
      10.Sapno pagrindiniai simboliai. Tai ryškiausiai , labiausiai įsiminę daiktai, veiksmai, spalvos ar pojūčiai.
      11.Sapno simbolius interpretuoti galime naudojantis sapnininkais bei remiantis savo amžiumi, patirtimi, gyvenimo būdu.

   Remiantis psichoanalitinėmis sapnų aiškinimo teorijomis bei praktika, galime savo nakties vaizdinius interpretuoti kaip ateities ar praeities įvykių, situacijų, modelius. Dažnai pasąmonė mums parodo praeityje neteisingai patirtas situacijas, mūsų klaidų pasekmes arba ateityje mūsų laukiančių situacijų modelius bei teisingus jų sprendimo būdus.

   Pavyzdžiui, teko sapnuoti labai rimtą pokalbį su senyvo amžiaus žmogumi. Sapne jaučiausi nepasitikinti savimi, baugino neaiškūs to žmogaus norai, užduotys. Stebino jo nuoširdūs patarimai, kokių charakterio savybių turėčiau turėti, kad jam tikčiau.

   Nubudus, sapnas kėlė slogią nuotaiką. Vis kartojau mintyse sapne minėtus asmenybės bruožus, kurių man dar trūksta. Tačiau dienos bėgyje sapnas „išdilo“ ir nugrimzdo užmarštin.

   Sapno moralas mane visgi ištiko: po 3mėnesių kardinaliai pasikeitė mano gyvenimas. Persikėliau gyventi į kitą miestą, įsidarbinau naujame darbe. Sapne matyta situacija pasikartojo: aš dalyvavau pokalbyje su būsimu savo darbdaviu, kuris buvo žilstelėjęs, solidaus amžiaus. Tą dieną jis man minėjo, kad mano naujajame darbe reikalingos tam tikros asmenybės savybės... Reiškia turėjau progą, prieš tris mėnesius repetuoti busimą mudviejų susitikimą. Deja, tuomet gauta sapne informacija nepasinaudojau.

   Sapną aiškinantis, svarbu atkreipti dėmesį ir į spalvas. Šviesios ar tamsios jus supo sapne. Jei šviesios, gaivios- sapnas pozityvus, jei tamsios, niūrios ar purvinos- sapnas neigiamas. Pvz.: juoda spalva- reiškia problemą, geltona – energijos trukumą, žalia – atgimimą, kūrybiškumą, pasveikimą ir t.t.

   Žinoma, tai nereiškia, kai sapnuojate tik vieną daiktą tos spalvos, tai galioja tuomet, kai jaučiate sapne tvyrančias, jus supančias spalvas.

   Nereikėtų pamiršti ir aplinkos: suspausta, slegianti ar erdvi (pvz.:jūra, dangus – ola, labirintas). Varžančios patalpos reiškia jūsų ribotumą, kontrolę (gali būti vidinė , išorinė), o erdvė suteikia daugiau laivės, pasirinkimo, jūsų apsisprendimui. Dažniausiai sapne pasireiškia jūsų poreikiai minėtiems dalykams. Ar jūs trokštate laisvės, ar lengviau gyventi pagal kitų nustatytas taisykles.

   Ne visi sapnai kelia norą taip stropiai aiškintis jų siunčiamą informaciją. Anot K.G.Jungo dalis sapnų tai tik dienos, savaitės ar mėnesio išgyvenimų, situacijų , užslėptų emocijų mišrainė. Tokių sapnų funkcija- pasąmonės apdorojimas ir sutvarkymas praeities informacijos taip, kad ši virstų mūsų patirtimi.

   Bet visada , nors akimirkai įvertinus nakties vaizdus, regėtas sapne situacijas, galime praturtinti, jei ne patirties klodus, tai bent savo fantaziją, kūrybiškumą.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

58437934 - 102395852   Dabar naršo: 0      Čia norai pildosi | www.manonoras.lt | Programavimas